Yemezler

Bazı gıdalardan da uzak durmak lazım

Mesela kısaca GDO dediğimiz genetiği değiştirilmiş organizmalardan elde edilen gıdalar.GDO’lu gıdalar ile ilgili kampanya yürüten www.yemezler.org ‘u bizler de destekliyoruz.Konu ile ilgili sitedeki açıklama aşağıda yer almaktadır.Sizler de bu konularda hassassanız  Yemezler.org sitesindeki formu kullanarak tepkinizi dile gedirebilir, GDO’lu gıdalara dur diyebilirsiniz.

“Üyelerimiz kaliteli, güvenilir, sağlıklı ve besleyici gıda üretimi yapmak, uluslararası standartları oluşturmak ve uygulamak zorundadır” diyen Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), 29 adet gıda amaçlı GDO’nun ithalatı için, Biyogüvenlik Kurulu’na başvurdu!
Aralarında gıda sektörünün lider markalarının bulunduğu 1000’den fazla üyesi olan federasyonun başvurusu kabul edilirse, yakında çikolatadan dondurmaya, margarinden tatlıya soframızdaki tüm yiyecek ve içeceklerde GDO olabilir!
Sağlığımızı doğrudan tehdit eden bu büyük tehlikeden, hep birlikte kurtulabiliriz! Ülker, Eti, Nestle, Algida ve Sana gibi lider markalar, GDO’ların soframıza gelmesini engelleyebilir. TGDF’de söz sahibi olan ve sektörü etkileyen bu şirketlerin yöneticilerine mektup gönder. Onlardan, bu başvurunun geri çekilmesini sağlamalarını iste. Başvuru geri çekilene kadar “Yemezler” demeye devam et…
Yiyip içtiğimiz her şeye GDO bulaştıracak bu tehlikeli girişime, hep birlikte “Yemezler” diyelim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.