Alaçatı Muhallebicisi (Tepe Nautilus)

Uzun süredir Türkiye dışında olunca İstanbul’a döndüğümde  dikkatimi çeken  mekanlardan biri de Alaçatı Muhallebicisi oldu.  Toplamda 25 adet şubesi olan Alaçatı Muhallebicisinin Tepe Nautilus şubesini yakın zamanda ziyaret etme fırsatı bulduk.

Dışarıdan bakıldığında dekorasyon ve renkler çok davetkar ve iç açıcı görünüyor. Mekan görsel açıdan Çeşme ve Alaçatı çağrışımı yapmayı başarıyor.

Menu Zengin tatlı dışında epey seçenek bulunuyor. İlginç gelenlerden biri sakızlı gazozdu denemek için sipariş ettik. Yemek olarak Köfteli salata ve Tavuk Çöp şiş sipariş etttik.

Sakızlı Gazoz
Sakızlı Gazoz

 

Sakızlı gazoz fikir olarak güzel geliyor fakat şeker oranı çok yoğun, içindekilere baktığımızda sıvı şeker yazdığını gördük. Ertesi gün her ikimizde de midesel problemler yaşamamızı biraz bu gazoza yordu. Başka sorun yaşayan varsa yorum alanında belirtebilir.

Köfteli Salata
Köfteli Salata

Köfteler lezzetli, salata standart hafif bir yemek için tercih edilebilir. Malzemelerde öne çıkan bir malzeme yok , fakat ortalık GDO’lu mısırdan geçilmezken mısırın sorulmadan ilave edilmesini yanlış buluyorum. Genelde de Mısır ve Mısır şurubunu mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum.

Tavuk Çöp Şiş fikir ve sunum olarak güzel ancak nedense bizde çoğu yerde pişirme konusunda sıkıntı var genelde iyice kurutana kadar pişiriyorlar. Burada durum yer yer kurumanın ilerisine geçmiş durumdaydı. O nedenle lezzet konusunda çok fazla yorum yapamayacağım. Yanında sos olarak normal ya da ballı hardal sunulsa biraz telaffi edebilirdi.

Genel anlamda memnun kaldığımız bir ziyaret olmadı. Fakat bir şans daha verip en azından tatlıları denemek için de en azından bir kez daha uğrayacağım.

Tavuk Çöp Şiş
Tavuk Çöp Şiş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.