galeri Yemesi iyi de yakması dert

Kırk yılın başında yaptığımız lezzetli kaçamaklar neyse de gün içerisinde fark etmeden tükettiğimiz abur cuburlar göbek oluşumuna insafsızca katkıda bulunuyorlar. Yemeden önce bir kaç kere düşünerek mümkünse eşofmanlarımız üzerimizdeyken yiyelim, yer yemez de koşmaya başlarız belki faydası olur. Tabi yiyip koşup acıkıp tekrar yemek gibi bir sosnuz döngüye de girebiliriz.

 

Dürüm
Dürüm

Dürümün neli olduğunu bilmesek de kaşarlı bir dürüm için bile yaklaşık 12 kilometre yürümek pek mantıklı görünmüyor. Tabi buna değecek bir dürüm mutlaka vardır. Yorum kısmına yazarsanız bizim de haberimiz olur.

 

mcflurry
mcflurry

İlginç bir şekilde soft dondurma dene ürünlere bir zaafımız var. Sağlıksız olduklarını bile bile tüketiyoruz. Ama en azından sos döktürmüyoruz. Soft dondurmanın sos ile harmanlanmış hali Mcflurry için 3,5 Km koşmak mı yemeden önce bir daha düşünmek lazım.

Nutella
Nutella

Tüm kadınların üzerinde ortak mutabakata vardığı belki de tek şey Nutella, çoğu zaman tanıdığınız çevrenizde bir kavanozu kaşıklayarak bitirdim gibi söylemler de duyabilirsiniz. Bundan sonra böyle bir söylem duyduğunuzda söyleyen kişiye gönül rahatlığı ile hadi bakalım 16 Km koşta gel diyebilirsiniz. Samimiyetinizin derecesine göre sen bana şişman mı diyorsun sorusu ya da kafanıza doğru gelen bir terlik ile yüz yüze kalabilirsiniz.

Twix
Twix

Twix kardeşler 2 kere 2 nin 4 etmesi gibi ikişerden 4 kilometre koşmanıza neden olacak o yüzden teker teker yiyin.

Muffin - Kup Kek
Muffin – Kup Kek

Görselden pek anlaşılmıyor ikisini birden yemek 2 km ise bunu da teker teker tüketmek daha mantıklı görünüyor.

Kutu Cola
Kutu Cola

İlla kola içecekseniz en azından Zero için. Yoksa yine yol göründü 2 km koşmak lazım.

Patates Cipsi
Patates Cipsi

En tehlikelilerden biri, 1 Paket 10 Km ve genelde yemek sonrası Tv karşısında tüketiliyor. Akabinde koşmaya değil uykuya gidildiğinden göbek çaplarımız gitgide artıyor.

Patates Kızartması
Patates Kızartması

Hadi hamburgeri yediniz bari yanında patates kızartması yemeyin, dayanamadınız yediniz bari büyük seçim almayın. Patatesi ikiye katlayınca koşacağınız mesafeyi de ikiye katlamış oluyorsunuz.

Kit Kat
Kit Kat

Bir çoğumuz adını Android telefonlar ile duymuş olsak da çocukluğumuzun ülker didosunun bir benzeri olan Kitkat koşu programımıza 3,5 Km ekliyor, dilerseniz yemeden önce Android telefonunuzdaki koşu uygulamasında kendinize hedef olarak belirleyin.

Snickers
Snickers

Açken sen sen değilsen tamam da koşmadan da o kiloları zor eritirsin. Peşin peşin koşup geldiysen abartmadan bir tane ye bari.

Bir kup dondurma
Bir kup dondurma

Ne yesek koşturuyor, dondurma yerken de light olanları tercih etmek gerekecek sanırım, ya da uzaktaki bir dondurmacıya yürüyerek gidip dondurmayı yolda yemek.

Sade Kahve
Sade Kahve

Bak bu fena değil yazıyı yazarken içtiğim kahveyi burdan eve gidene kadar eritebiliyorum.

Cheese Burger
Cheese Burger

Tek başına bile yeterince etkili bir de gidip menü alıyorsunuz, üzerine de büyük seçim oh sonra 20 Km koş. Sizin yine koşun ama bunlardan uzağa koşun.

Mars
Mars

Yediğiniz toplam mars ya da metro sayısını düşünün , şimdi onu resimdeki rakam ile çarpın, ardından da koşmaya başlayın anca tamamlarsınız.

Çubuk Kraker
Çubuk Kraker

Dibinde kalan tuzlara kadar tüketince de değer aynı mı acaba en çok onu merak ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.