Baltazar

Kendi kendine kentsel dönüşümüne başlamış Karaköy’ün çehresini değiştiren mekanlardan biri de Baltazar. Avm’lerde sürüyle bulunan Steak House ve Burger restoranların aksine gayet sade ve kasıntısız dekoru ile küçük ama şirin bir kasaba restoranı havası veriyor.

Foursquare’den alınmıştır

Dekorasyonda hakim olan etken Bisikletler ve kasklar, bir de Baltazar’ın kelime anlamını vurgulamak için olsa gerek duvarda Balta da asılı.Açık kısmında oturduğnuzda üzerinizdeki asma doğal bir gölge ve serinlik unsuru oluyor.Kendinizi bir anda 80’lerde hissetmeniz olası.

Foursquare’den alınmıştır

Menü gayet sade ve başarılı hızlı bir şekilde göz gezdirip hemen sipariş aşamasına geçebiliyorsunuz.Ücretler emsalleri ile karşılaştırıldığında gayet makul sayılır. Özellikle AVM’de bulunan Burgercilere göre hesaplı olduğunu söyleyebilirim.

Bisilklet ve Kasklar

Ekşi sözlük ve diğer mecralarda yazılan tavsiyelere uyarak Baltazar Mix sipariş ettim. Çok denemek istememe rağmen Füme Et, Sosis ve Sucuk için ikinci bir sefer yapmak üzere kendi kendime de söz verdim.

Baltazar Mix
Baltazar mix resimde de görüldüğü üzere kadraja sığmakta bile zorlanıyor, ama benim gibi büyük mideli olunca mideye gayet rahat sığabiliyor.İki kişi gidip diğer başlangıçlarla birlikte tek bir Baltazar mix ile doyurucu bir öğün geçirilebilir.
Yakından Baltazar Mix
Lezzet olarak gayet yerinde, sadece kaşarlı köfte normal köftenin yanında lezzet olarak biraz sönük kalıyor, fakat ev yapımı hardalla birlikte bu eksik kapanabiliyor. Ev yapımı hardalı mutlaka deneyin. Piyada benzerini bulmanız imkansız değilse bile zor.
Sonuca gelirsek Mekan olarak gayet güzel , en kısa yoldan tarif etmek gerekirse meşhur Kurufasulyeci Fasuli’nin sokağında. Sokağa giripte görmemeniz imkansız.Tam karşısında da yapılacaklar listemde yer alan Pizzacı Komodor bulunmakta, bir sonraki yazıda muhtemelen ondan bahsediyor olacağım.Servis benim gittiğim güne yada ana özel biraz özensiz gibi geldi ama sorun bende de olabilir o yüzden hemen olumsuz bir yargıya varmayacağım.Bir sonraki hedefim mutlaka Füme et sucuk ve sosis üçlüsünü tatmak olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.