Food Network

Yemek kanallarından söz etmişken bir diğer Yemek kanalı olan Food Network’ten bahsetmemek olmaz.Dünya genelinde 2009 yılından beri yayında olan Food Network TV ülkemizde de D-smart üzerinde yaklaşık 6 aydır yayın hayatına devam etmekte.

Yayınlar ağırlıklı olarak ingilizce devam etmesine rağmen bir çok programın Türkçe seslendirmeli versiyonları da hazırlanmış ve gelecekte tamamen Türkçe yayın yapılacak gibi görünüyor.
Food Network’un şüphesiz en öne çıkan ismi Guy Fieri , kendisinin hazırladığı programlar gerçekten seyir keyfi ve ağız sulanması ve midede bir hareketlenmeye neden oluyor.Özellikle devasa sanwichleri götürürken insanın o an orada olup kendisine eşlik edesi geliyor. Bir çok programa imza atmakla birlikte en göze çarpanı Format itibarı ile Mehmet Yaşin’in Yol üstü lezzete duraklarını andıran Diners drive-ins and dive ismi ilen yayınlanan programı.
Guy Fieri
Bir çok program arasında göze çarpan Chopped ve Iron Chief America adıyla  iki de yarışma programı bulunuyor.Yarışmalarda gerçekten ilginç malzeme ve tariflere rastlamak mümkün.
Bunların dışında daha bir çok program da var, normal televizyon yayınından sıkılıp alternatif birşeyler aradığınızda mutlaka göz atın, seyrederken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.Yalnız uyarayım  özellikle Diners Drive-ins and Dive seyrederken mutlaka elinizin altında atıştırmalık bulundurun.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.